Ugrás a tartalomhoz
lumeneducationis_logó_színes

PÁLYÁZZON A KATOLIKUS INNOVÁCIÓS DÍJAKRA!

A Váci Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatósága, az Apor Vilmos Katolikus Főiskola és az EdTech Magyarország oktatástechnológiai szolgáltató közösen Katolikus Innovációs Díjat alapított, amelyre pedagógusok és intézmények is pályázhatnak.
 
A Katolikus Innovációs Díj egyéni kategóriáiban Magyarországon, katolikus fenntartású iskolában dolgozó pedagógusok egyénileg vagy párban pályázhatnak. Pedagógusi együttműködéseken alapuló innovációk esetében a pedagógiai team másik tagját meg kell említeni a jelentkezés során, de a Pályázó adatai részben a team vezetőjét kell megadni.
 
Az egyéni díjakra pályázni olyan, már megvalósult és működő innovációval lehetséges, amelynek ismert a dokumentációja és már annak hatásairól is be tud számolni a Pályázó. Mindhárom kategóriában előnyben részesítjük a fenntarthatóságot és a más egyházi vagy akár nem egyházi intézményekben történő alkalmazhatóságot, adaptációs lehetőségeket.
 
Az intézményi díjra azoknak az óvodáknak, általános iskoláknak, középiskoláknak, technikumoknak, szakképző intézményeknek, összetett intézményeknek a jelentkezését várjuk, amelyek a nevelési-oktatási folyamatban olyan innovatív szemléletet, módszertant, módszertani elemet, szervező elvet alkalmaznak.

Az egyéni kategóriák leírása

Pedagógiai innováció

Olyan pedagógiai módszer bevezetése és alkalmazása, ami a tanulók teljesítményére, a pedagógiai hozzáadott értékre, a tanulók tanulási motivációjára, az oktatás folyamatában a tanulók egymás közötti- és a pedagógusokkal való együttműködésére, a tanulási folyamatra vagy az oktatás bármely, fontos szegmensére pozitív hatással van.

Nevelési innováció

Olyan nevelési szemlélet, eljárás vagy módszer, amely a gyermekek, tanulók személyiségének fejlődésére, az óvodai csoport/iskolai osztály, szakképzési csoport vagy akár az iskolai közösség egészének összetartására, a közösségépítésre, a hitbéli elmélyülésre, a gyermekek Istenkapcsolatára, a helyi egyházba való beilleszkedésükre, a gyermekrészvételre, a diákok, gyermekek kreativitására és önkifejezésére pozitív hatással van.

Technológiai innováció

Olyan technológiai eszközök, módszerek alkalmazására irányuló módszer, technika vagy eljárás, amelyek a gyermekek, diákok nevelésére-, a pedagógiai munka hatékonyságára mérhetően és bemutathatóan pozitív hatást gyakoroltak. Ez lehet valamilyen új, innovatív eszköz vagy játék alkalmazása, ami lehet saját kézzel készített vagy vásárolt eszköz. Fontos, hogy a személyes képernyő (okostelefon, tablet) használata, a digitális eszközök (PC, laptop, okostábla stb.) pedagógiai célokra történő használata önmagában nem minősül innovációnak. Innovációnak minősülhet egy olyan digitális platform fejlesztése vagy kreatív használata, amely megkönnyíti a szülőkkel/diákokkal való egységes, könnyen követhető kommunikáció vagy olyan eszközök (pl. robotok) kreatív használata is, amelyeket oktatási-nevelési célokra új megközelítésben vontak be.

Az egyéni pályázati űrlap az alábbi linken keresztül érhető el: 
 
Az egyéni pályázatokhoz csatolandó intézményvezetői támogató levél sablonja innen tölthető le: 
Az egyéni pályázatokhoz minden esetben szükséges egy intézményvezetői támogatói levél kitöltése és aláírása az intézményvezetővel. Kérjük, töltse le és töltse ki az intézményvezetői támogató levelet, majd írassa alá az intézményvezetővel. A beszkennelt űrlapot az Egyéni pályázati űrlap beküldése előtt töltheti fel!
 
Az intézményi pályázati űrlap az alábbi linken keresztül érhető el: 
 
Az intézményi pályázatokhoz csatolandó intézményvezetői támogató levél sablonja innen tölthető le: 
Az innovatív intézmény pályázatot az intézmény vezetője a fenntartó támogatásával nyújthatja be. Ehhez kérjük, hogy töltse le és töltse ki a fenntartói nyilatkozatot!
 
A pályázatok benyújtásának határideje: 2025. május 19.
Az egyéni pályázati kategóriák és az intézményi kategória értékelése 2025. május 23-án ér véget. Ezután az egyes kategóriákban az öt legmagasabb pontszámot kapott pályázók kapnak meghívást a konferenciára.
A díj átadására a LUMEN Educationis Katolikus Innovációs Konferencián kerül sor, 2025. június 2-án.
 
Kérdéseiket 2025. május 17. 17.00 óráig az alábbi email címen tehetik fel: lumen@edtech.hu

Egyéni pályázat értékelési szempontjai

  1. Innováció tartalma és megalapozottsága (27 pont)
  2. Hatás és célcsoport bevonása (27 pont)
  3. Adaptálhatóság és fenntarthatóság (18 pont)
  4. Kommunikáció és bemutatás (18 pont)
  5. Egyéni elbírálás (10 pont)

Előnyök az intézményi pályázatnál

Előnyben részesülnek azok az intézmények, amelyekben:
 
  • az intézmény egészére kiható innovációt valósítanak meg
  • többféle innovációt valósítanak meg
  • az intézményi innovációnak olyan társadalmi hatása lehet, ami az oktatási-nevelési rendszer egészére kihathat, valamely a jelenlegi társadalmi környezetben fontos szempont alapján.
A pályázat során idén egy INNOVATÍV INTÉZMÉNY díjat osztunk ki.